محافظت از کمک فنر در دست اندازها

معرفی کمک فنر


 

 

کمک فنر قطعه ای است که در کنار فنر خودرو قرار میگیرد و وظیفه آن جلوگیری از ارتعاش فنر است. در زمان حرکت خودرو فنرها ضربات دریافتی در طول مسیر را جذب میکنند که این جذب ضربات باعث میشود انرژی در فنرها ذخیره شود و  با باز شدن دوباره فنرها این انرژی تخلیه میشود. اگر در یک خودرو کمک فنر وجود نداشته باشد و یا اینکه معیوب باشد باز و بسته شدن فنر یک خودرو تا اتمام و تخلیه کامل انرژی ذخیره شده در فنرها ادامه خواهد یافت. آسیب دیدن کمک فنر و معیوب بودن آن باعث کاهش پایداری و هندلینگ خودرو خواهد شد و همچنین سرنشینان سواری ناخوشایندی را تجربه خواهند کرد. وظیفه اصلی کمک فنر این است که انرژی ذخیره شده در فنرها را جذب کند و و باعث شود بازی و ارتعاش فنر تنها چند بار و ان هم با دامنه کم صورت بگیرد پس در نتیجه مهمترین نقش کمک فنر در بالا بردن کیفیت رانندگی و پایداری خودرو است. 

افزایش طول عمر کمک فنر 

ایراد دررکمک فنر ها علاوه بر ایجاد احساس ناخوشایند برای سرنشینین در طول مسیر قطعات دیگری مانند جعبه فرمان، دیرانسیل، لاستیکها، چرخ ها ، سیستم تعلیق، گیربکس خودرو را نیز تحت تاثیر قرار میدهد و باعث فرسودگی انها خواهد شد پس در نتیجه این قطعه از خودرو بسیار مهم است و تلاش برای محافظت و افزایش طول عمر آن نیز اهمیت زیادی دارد. اگر دماغه خودرو شما در هنگام ترمزهای شدید بیش از حد به سمت پایین متمایل میشود این موضوع نشان میدهد که به احتمال زیاد کمک فنر خودروی شما دچار آسیب شده است. همچنین بالا و پایین رفتن بیش از حد خودرو در جاده های نا هموار و همچنین نشت روغن از کمک فنر خودرو شما از مشخص ترین نشانه های خرابی و وجود ایراد در کمک فنر خودرو شما هستند.

نقش ضربه گیر کمک فنر TTC


شایعترین علت برای خرابی کمک فنرهای خودرو بدون شک دست اندازها و نا همواریهای طول مسیر رانندگی است. در هنگام رد شدن از این دست اندازها کمک فنر خودروی شما ضربات متعددی را تحمل میکند که با گذر زمان باعث خرابی و فرسودگی آن میشوند. علاوه بر دقت در هنگام رد شدن از دست اندازها و کاهش سرعت خودرو میتوان با استفاده از یک ضربه گیر کمک فنر مناسب باعث شد که طول عمر کمک فنر به میزان قابل توجهی افزایش بیابد. ضربه گیر کمک فنر TTC از مواد پلی اورتان ساخته شده است و با توجه به کیفیت و طول عمری برابر با 7-10 سال یک گزینه مناسب برای رانندگانی است که میخواهند طول عمر کمک فنر خودروی خود را افزایش دهند.

استفاده از ضربه گیر کمک فنر TTC


 

این ضربه گیر به میزان بسیار زیادی باعث کاهش ضربات وارده به خودرو در هنگام عبور از دست اندازها میشود و رانندگی را لذت بخشتر خواهد کرد و مهم تر از آن یکی از محاسن استفاده از ضربه گیر کمک فنر TTC این است که ضربات بر کمک فنر خودروی شما تا حد چشمگیری کاهش خواهد یافت و این موضوع بدان معنی است که کمک فنر خودروی شما طول عمر بیشتری خواهد داشت. شما میتوانید با استفاده از ضربه گیر کمک فنر TTC باعث شوید که طول عمر کمک فنر خودروی شما به میزان 2 برابر افزایش پیدا کند.