جلوگیری از خستگی در مسافت‌های طولانی

علت بروز خستگی در مسافتهای طولانیلرزشها و ضرباتی که در هنگام رانندگی بر بردن انسان وارد میشود باعث خستگی بدن میشود و این موضوع در مسافت های طولانی بسیار شایعتر است. علاوه بر خستگی و کوفتی کسانی که به طور روزانه در حدود 4-5 ساعت رانندگی کنند خطراتی مانند درهای کمر نیز آنها را تهدید میکند. 

لرزشها و ضربات مداوم در حین حرکت خودرو احساس ناخوشایند خستگی را برای سرنشینان به همراه خواهد داشت و این احساساخستگی در بدن ممکن است تا چند ساعت بعد از پایان مسافرت نیز با سرنشینان خودرو همراه باشد. به احتمال زیاد شما هم این احساس را تجربه کرده اید و قبول دارید خستگی ناشی از طی کردن مسافت های طولانی در خودرو میتواند بسیار کلافه کننده باشد.

بخشی از این خستگی اجتناب ناپذیر است اما با رعایت برخی از نکات میتوات خستگی ناشی از طی کردن مسافتهای طولانی را به میزان قابل توجهی کاهش داد در ادامه چند نکته برای شما توضیح داده شده است که با رعایت انها قادر خواهید بود که تا حد زیادی این مشکل را کنترل کنید.


نکاتی که باید رعایت کنیددر ابتدا باید گفتن که پوشیدن کفش و لباس مناسب در حین مسافرتهای طولانی با خودرو میتواند باعث کاهش خستگی ایجاد شده در این زمان شود.

بخشی از خستگی و کوفتگی در طول مسافرتهای طولانی با خودرو به دلیلی بی حرکت بودن بدن ایجاد میشود پس توصیه میشود بعد از 1 الی 2 ساعت طی مسیر چند دقیقه ای توقف کرده، قدمی بزنید و استراحتی کنید. 

صندلی خودرو را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید به صورتی راحت در نزدیکی فرمان اتومبیل بنشینید به صورتی که زانوهایتان اندکی بالاتر از سطح مفاصل لنگ قرار بگیرند.

در حالی که در ماشین هستید هر چند دقیقه یک بار برای لحظاتی پنجه پا، عضلات ساق و شانه های خود را کمی کشش دهید.

به طور مرتب مراققب باشید که حالت مناسب نشستن شما حفظ شده باشد. به عنوان مثال برخی از رانندگان در هنگام رانندگی بیش از حد به سمت جو خم میشوند و همین عامل میتواند باعث تشدید خستگی بدن آنها شود.

میزان راحتی صندلی های خودرو نیز در میزان خستگی ناشی از طی مسافتهای طولانی بسیار تاثیر گذار است اگر دارای سابقه دردهای کمری هستید میتوانید با قرار دادن یک پشتی از کمر خود حفاظت کنید.


با استفاده از این راهکار مشکل را حل کنید


 


در ابتدای این مطلب گفتیم که مهمترین علت بروز خستگی در مسافتهای طولانی ضربات و لرزشهایی است که در طول مسیر به خودرو و بدن شما وارد میشود.

پس اگر بتوانید این ضربات و لرزشها را کاهش بدهید میتوانید تا حد خیلی زیادی این خستگی را از بین ببرید. ضربه  گیر کمک فنر TTC میتواند این مشکل را تا حد خیلی زیادی از بین ببرد.

زمانی که شما از ضربه گیر کمک فنر TTC استفاده میکنید تکانها و لرزشهای خودروی شما در هنگام عبور از ناهمواری ها و سرعتگیرهای طول مسیر به میزان خیلی زیادی کاهش می یابد.

این ضربه گیر از کوبیده شدن کمکها در چاله ها و ناهمواریهای مسیر جلوگیری میکند در نتیجه شما سواری آرام و لذتبخشی را تجربه خواهید کرد.